Rovnou na obsah Rovnou na menu
Obec Vnorovy
Vnorovy

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Historie klubu

Stručná historie klubu

Tenisový klub ve Vnorovech, jak ho známe dnes, vznikl v roce 1988. V tomto roce byl vybudován na tu dobu moderní sportovní areál se dvěma antukovými tenisovými kurty, odrazovou stěnou a dvěma volejbalovými kurty. Brzy se ukázalo, že vzhledem k velkému zájmu o tenis a rozvoji soutěžního tenisu nebudou dva kurty stačit. Proto již v roce 1991 došlo k přesunutí volejbalových kurtů a odrazové zdi, byly vybudovány čtyři tenisové dvorce a areál získal dnešní podobu.

Tenis se ve Vnorovech ovšem hrával už dříve. Skromné podmínky poskytoval tenisový kurt na Spartaplácku za bývalou pekárnou. Tady začínali nejstarší zakládající členové klubu. V první polovině sedmdesátých let se tenis hrával také v bývalé zahradě za Lidovým domem. Významným přelomem bylo vybudování nového tenisového kurtu s asfaltovým povrchem na fotbalovém stadionu v roce 1977. Tady byly podmínky pro hru nesrovnatelně lepší, kurt se mimo několika zimních měsíců dal využívat celoročně. Zde se konaly první turnaje O mistra Vnorov a jako děti tu začínali mnozí pozdější dobří hráči našeho klubu. V současné době je dvorec nevyužívaný a spustlý.

Tenisový klub Vnorovy byl po svém vzniku oddílem TJ Družstevník Vnorovy. Později získal subjektivitu a působí jako občanské sdružení. V roce 2018 Valná hromada odsouhlasila jeho přeměnu na zapsaný spolek.

Za dobu své existence prošel klub obdobími, kdy se více zaměřil na soutěžní tenis a práci s dětmi, jindy měl zase rekreační chrakter. Vždy záleželo na vedení klubu a na jeho prioritách. Současné vedení se více soustředí na mládež a jako cíl si stanovilo obnovení soutěžního tenisu ve Vnorovech. Toto se podařilo a soutěžní družstva i jednotlivci se účastní soutěží ČTS.

V roce roce 2022 - 23 proběhla rozsáhlá rekonstrukce tenisových kurtů, při níž byl odstraněn starý povrch i oplocení. Nový antukový povrch a oplocení dodala firma Sibera. Stavební úpravy provedla firma Sytys. Kurty dostaly nový automatický závlahový systém.

zájmová činnost

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Mohlo by Vás zajímat…

Partneři/sponzoři